TipyProEditaci

Tyto stránky jsou stránky WikiWikiWeb? -- systému pro společnou tvorbu stránek, který umožňuje více lidem editovat společnou skupinu stránek přes World Wide Web stránky.

Pro editaci stránky jednoduše klikněte na odkaz Upravit umístěný na spodním okraji stránky a upravujte text tak, jak potřebujete. Ano, můžete editovat stránky, i když je vytvořil někdo jiný - to je jedna z vlastností Wiki.

Pravidla pro základní úpravu textu jsou poměrně jednoduchá. Začněte každý řádek bez mezery a vložte prázdný řádek mezi odstavce. Je více značkovacích pravidel (Text Formatting Rules) pro seznamy a další speciální texty, jestliže je potřebujete vytvářet. Můžete editovat stránku Sandbox Pískoviště, jestliže chcete formátovací pravidla vyzkoušet tak, aby neměla vliv na jiné stránky této sítě.

Odkaz na jinou stránku (nadpis nové stránky WikiWord) vytvoříte tak, že napíšete SlovaSVelkýmPrvnímPísmenemDohromady. Tak automaticky vznikne odkaz na tuto stránku. Vytvářejte WikiWord pro nové předměty (termíny), i když nevíte nic co byste k nim řekli. Možná někdo jiný, až si bude stránku prohlížet, těmto stránkám dá obsah.

Když na stránku změníte, nejprve stiskněte tlačítko Náhled. Tak můžete ihned vidět změny, které jste vytvořili - zobrazí se pod editačním polem. Poté stisknete tlačítko Uložit změny, které způsobí, že je zapracována a zobrazena úprava stránky. Pro editaci nového PmWiki.WikiWord klikněte na ?, který je zobrazen za ním.

Úplný název stránky je NázevTéma.NadpisStránky, jako např. PmWikiCs.Sandbox. Pro odkaz na stránku ze stejné skupiny témat zadejte pouze NadpisStránky. Pro odkaz na stránku v jiné skupině témat, zadejte úplný název.

Jestliže stránka kterou chcete dělat nemá žádné přirozené WikiWord (slovo) (např. může to být jen jedno slovo, které nelze spojit s jiným) použijte [[dvojité závorky]] pro vytvoření odkazu.

Nejste si jisti, jak nejlépe organizovat skupiny témat wiki stránek? Návod PmWiki.WikiStructure popisuje možnosti.

Nejste si jisti, jak psát ve wiki? Návod PmWiki.GoodStyle popisuje zažité konvence.

<< | PmWiki.DocumentationIndex | >>